P3 Logistic Parks przejmując nieruchomości Segro debiutuje na brytyjskim rynku

04 sierpnia 2023

P3 Logistic Parks przejmując nieruchomości Segro debiutuje na brytyjskim rynku

Spis treści

P3 Logistic Parks ogłosił swoje wejście na brytyjski rynek nieruchomości przemysłowych i logistycznych poprzez przejęcie dwóch aktywów od firmy Segro.

Ekspansja na brytyjski rynek

Ta strategiczna inicjatywa otwiera nowy rozdział w rozwoju P3, umacniając jego pozycję dostawcy nieruchomości magazynowych i logistycznych w Europie.

Nabywając nieruchomości o łącznej powierzchni 81 tysięcy metrów kwadratowych w Crick oraz Kettering, P3 Logistic Parks umożliwia sobie dostęp do strategicznie ważnych lokalizacji. Obie nieruchomości znajdują się w obszarze znanym jako "Złoty Trójkąt", serce brytyjskiego systemu logistycznego, co zapewnia łączność z głównymi sieciami transportowymi oraz kluczowymi ośrodkami przemysłowymi w Wielkiej Brytanii.

Ważne wydarzenie na tle nieruchomości przemysłowych

Ta inicjatywa to nie tylko krok naprzód dla P3 Logistic Parks, ale także ważne wydarzenie na brytyjskim rynku nieruchomości przemysłowych. Przejście P3 na brytyjski grunt jest odbiciem strategicznych planów firmy, dążącej do ekspansji na nowe rynki i dostarczania rozwiązań dla klientów w dziedzinie nieruchomości logistycznych. 

Ekologiczny wymiar inwestycji 

Ta transakcja stanowi odbicie wzrostu atrakcyjności rynku nieruchomości logistycznych w kontekście kryteriów ESG (Environmental, Social, Governance). Inwestorzy coraz bardziej zwracają uwagę na zrównoważony rozwój i społeczne zaangażowanie. 

Przejęte obiekty, zbudowane po 2010 roku, reprezentują najnowocześniejsze standardy klasy A. Ich projektowanie uwzględnia wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good", co pokazuje zaangażowanie P3 w kwestie zrównoważonego rozwoju i ekologii. 

Te przejęcia to dobra wiadomość, której potrzebuje rynek. Jest to wyraźny dowód na to, że utrzymuje się apetyt inwestorów na aktywa w kluczowych lokalizacjach z perspektywą długoterminowego wzrostu i w zgodzie z kryteriami ESG. Colliers z przyjemnością zaoferował P3 tę pozarynkową okazję i zapewnił ukierunkowane doradztwo podczas ekspansji na nowy teren. – mówi Ed Plumley, dyrektor ds. rynków kapitałowych w regionie EMEA w firmie Colliers.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield