Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

20 grudnia 2021

Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

Spis treści

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

Z początkiem grudnia fundusz Generali Real Estate sfinalizował przejęcie magazynu o powierzchni ponad 33 000 mkw. Jest to nowa inwestycja, która została oddana do użytkowania w połowie tego roku. Jest w pełni wynajęta i posiada certyfikację BREEAM na poziomie Very Good. Transakcja między funduszem inwestycyjnym a deweloperem jest już drugą umową między firmami w tym roku. Pierwsza akwizycja logistyczna funduszu w Polsce dotyczyła innego kompleksu dewelopera– 7R Park Gdańsk II w Kowalach.

Magazyny w Krakowie i okolicach

7R Park Kraków IX jest największą inwestycją w całym portfolio dewelopera 7R Park Kraków. Cały kompleks składa się z 10 budynków o łącznej powierzchni prawie ćwierci miliona metrów kwadratowych. Budynek ma powierzchnię 33 600 mkw. i jest w pełni wynajęty. Wśród najemców możemy wymienić m. in. Answear.com, ESA Logistika, czy Styler.

To dla nas niezwykle ważne, że Generali Real Estate po raz kolejny wybrało nasz park rozbudowując swoje portfolio nieruchomości logistycznych. Atrakcyjność budynków, które 7R od lat dostarcza na rynek, jest zagwarantowana m.in. przez wysoką, jakość tych obiektów przekraczających standardami przyjęte normy, chociażby w kwestii efektywności energetycznej, a także doskonałą lokalizację oraz rozwiązania proekologiczne. To kluczowe elementy, ważne zarówno dla najemców, pracowników, jak i inwestorów - komentuje Łukasz Jachna, Chief Capital Markets Officer, członek zarządu 7R.

Komlpeks 7R w Krakowie ma dostęp do kluczowej infrastruktury oraz najważniejszych dróg łączących go z resztą Polski i naszymi sąsiadami. Jest blisko drogi ekspresowej S7 oraz autostrady A4. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Obiekt jest już wynajęty w 70%. Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

25 stycznia 2024
ELIT Polska z magazynem w Krakowie

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska.

04 lipca 2022
7R Park Kraków z nowym najemcą

Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchni w 7R Park Kraków Klienta reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

14 października 2021
Cushman & Wakefield