Rośnie MLP Pruszków II. Dwa nowe budynki w trzecim kwartale 2018 r.

26 marca 2018

Rośnie MLP Pruszków II. Dwa nowe budynki w trzecim kwartale 2018 r.

Spis treści

MLP Group przekazało firmie MIRBUD S.A. tereny pod budowę dwóch obiektów w ramach parku logistycznego MLP Pruszków II. Wykonawca zbuduje dla MLP Group hale magazynowe wraz z pomieszczeniami biurowymi o łącznej powierzchni ponad 36,2 tys. mkw. Dla Cargo-partner, globalnego operatora logistycznego, przygotowywane zostanie 9,3 tys. mkw., a dla Avery Dennison, producenta i dystrybutora etykiet oraz materiałów samoprzylepnych powstanie 13,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

Dla Cargo-partner spedycja sp. z o. o., globalnego operatora logistycznego przygotowane zostanie 8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz budynek biurowy o powierzchni 1,3 tys. mkw., w którym znajdzie się główna siedziba firmy. Na dachu części biurowej powstanie taras o powierzchni 300 mkw., gdzie zasadzona zostanie trawa, zwiększając walory użytkowe budynku. Zakończenie realizacji obiektów i przekazanie ich najemcy planowane jest w trzecim kwartale 2018 r.

Z kolei dla firmy Avery Dennison Polska Sp. z o.o., producenta i dystrybutora etykiet oraz materiałów samoprzylepnych, w parku MLP Pruszków II wybudowane zostanie ponad 13,3 tys. mkw. Obiekt będzie przeznaczony na cele produkcyjno-magazynowe. Udostępnienie najemcy nowych powierzchni planowane jest również w trzecim kwartale br.

Dowiedz się więcej o MLP Purszków II >>>

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Park zajmuje łącznie 72 hektarów i docelowo ma obejmować 285 tys. mkw. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Coci E-Motion zwiększa swoje możliwości produkcyjne w Warszawie

Coci E-Motion - polski producent rowerów elektrycznych - w City Logistics Warsaw IV

12 czerwca 2023
Nowy najemca w parku Prologis Park Warsaw Żerań

W nowo wybudowanym budynku parku Prologis na Żeraniu pojawił się nowy najemca. Shim-Pol wynajął ponad 1 000 mkw. powierzchni magazynowej.

28 kwietnia 2022
Worldtech Logistics Poland z nowym magazynem w rejonie Warszawy

Firma Worldtech Logistics Poland sp. z o.o. wynajęła magazyn oraz biuro o powierzchniach równych 2900 mkw., oraz 150 mkw. Przestrzenie wynajęte zostały w budynku należącym do obiektu wchodzącego w skład Centrum logistycznego Panattoni Park Warszawa-Konotopa III. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefild była odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji.

21 lutego 2022
Cushman & Wakefield