Intermodalne usługi logistyczne rosną w siłę. PKP Cargo z nowym strategicznym partnerstwem

11 lipca 2018

Intermodalne usługi logistyczne rosną w siłę. PKP Cargo z nowym strategicznym partnerstwem

Spis treści

W najbliższych tygodniach PKP Cargo podpisze list intencyjny z włoską spółką Mercitalia Rail. Celem tego strategicznego partnerstwa jest wspólny rozwój intermodalnych usług logistycznych.

Współpraca pomiędzy Polakami a Włochami dotyczyć będzie prowadzenia pociągów w transeuropejskim korytarzu transportowym północ-południe, który przebiega przez państwa z wysoką dynamiką wzrostu PKB, co zaś przekłada się na duży popyt na usługi logistyczne. Jak podaje Portal Gospodarzy WNP.pl, obszary te zamieszkuje około 180 milionów osób.

Umowa z włoską spółką jest kolejnym porozumieniem podpisanym przez PKP Cargo w ostatnim czasie. W czerwcu przedstawiciele przewoźnika nawiązali partnerstwo z Kolejami Litewskimi. Zakłada ono rozwój wymiany gospodarczej pomiędzy Polską a Litwą przy wykorzystaniu powstającej jeszcze trasy kolejowej Rail Baltica, która docelowo będzie magistralą łączącą kraje nadbałtyckie z państwami leżącymi w regionie Morza Czarnego i Adriatyku.

"Zauważalny rozwój współpracy PKP Cargo ze swoimi odpowiednikami w krajach takich jak Włochy czy Litwa otwiera nowe możliwości rozwoju lokalnego rynku terminali intermodalnych, które przyczyniają się szybszego przeładunku towarów pomiędzy różnymi środkami transportu. Otwarcie nowej linii w transeuropejskim korytarzu transportowym pozytywnie wpłynie ma polski rynek logistyczny" - komentuje Konrad Jacewicz, Senior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield

Jak zauważa Prezes Zarządu PKP Cargo, Czesław Warsewicz, zagraniczna ekspansja to jedno ze strategicznych kierunków rozwoju spółki w najbliższych latach

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield