Nowy obiekt BTS dla InPost w Krakowie

20 stycznia 2020

W ramach KJF Park Balice wybudowany zostanie budynek BTS o powierzchni 9 100 mkw dla InPost. Będzie on w pełni dostosowany do wymagań kuriera.

W KJF Park Balice powstanie budynek BTS dla InPost. Jego powierzchnia wyniesie ok. 9 100 mkw. Będzie to 11 centrum dystrybucyjne kuriera w Polsce. Centralna sortownia firmy znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim w P3 Piotrków, Inpost również posiada 4 powierzchnie w parkach Panattoni Europe, a także magazyny w 7R Park Sosnowiec, 7R Park Warsaw West, MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West.

W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do 6 tys. Paczkomatów® w całej Polsce – także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię – kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Z uwagi na stale rosnącą popularność e-commerce, wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie, w tym oferowane przez InPost. Obecnie liczba Paczkomatów wynosi aż 6 000.

Regiony Krakowa są bardzo dobrymi lokalizacjami z punktu widzenia szybkości dystrybucji towarów. Jak podaje raport „Jak ugryźć e-commerce w magazynie?”, około 19% zasobów powierzchni magazynowej rynku krakowskiego przeznaczone jest pod e-handel - komentuje Daniel Kempa, Associate w Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowe inwestycje BIK na horyzoncie. Grupa podsumowuje pierwsze półrocze

Biuro Inwestycji Kapitałowych poinformowało o kolejnych inwestycjach w zakresie rozbudowy swoich obiektów w Sosnowcu i pod Krakowem. Grupa podsumowała również pierwsze półrocze 2018 r. - zanotowała w nim lepsze wyniki niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

05 września 2018
BIK rozbudowuje Śląskie Centrum cogistyczne i rusza z budową nowego parku w Krakowie

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest w trakcie rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego. Wkrótce ruszy również budowa kolejnego centrum logistycznego Kraków III. Zarząd spółki zapewnia, że na półmetku okresu ustalonego w IPO na realizację celów emisyjnych inwestycje realizowane są zgodnie z planem.

09 listopada 2017
Nowy najemca w Goodman Kraków Airport Logistics Centre. SMA wynajęło 14 000 mkw.

Firma SMA Magnetics wynajęła prawie 14 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej w parku logistycznym Goodman Kraków Airport Logistics Centre. W transakcji najemcę reprezentowali Konrad Jacewicz i Michał Sikora z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

18 marca 2019
Cushman & Wakefield