Nowy obiekt BTS dla InPost w Krakowie

19 stycznia 2020

Nowy obiekt BTS dla InPost w Krakowie

Spis treści

W ramach KJF Park Balice wybudowany zostanie budynek BTS o powierzchni 9 100 mkw dla InPost. Będzie on w pełni dostosowany do wymagań kuriera.

W KJF Park Balice powstanie budynek BTS dla InPost. Jego powierzchnia wyniesie ok. 9 100 mkw. Będzie to 11 centrum dystrybucyjne kuriera w Polsce. Centralna sortownia firmy znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim w P3 Piotrków, Inpost również posiada 4 powierzchnie w parkach Panattoni Europe, a także magazyny w 7R Park Sosnowiec, 7R Park Warsaw West, MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West.

W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do 6 tys. Paczkomatów® w całej Polsce – także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię – kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Z uwagi na stale rosnącą popularność e-commerce, wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie, w tym oferowane przez InPost. Obecnie liczba Paczkomatów wynosi aż 6 000.

Regiony Krakowa są bardzo dobrymi lokalizacjami z punktu widzenia szybkości dystrybucji towarów. Jak podaje raport „Jak ugryźć e-commerce w magazynie?”, około 19% zasobów powierzchni magazynowej rynku krakowskiego przeznaczone jest pod e-handel - komentuje Daniel Kempa, Associate w Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Obiekt jest już wynajęty w 70%. Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

25 stycznia 2024
ELIT Polska z magazynem w Krakowie

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska.

04 lipca 2022
Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

20 grudnia 2021
Cushman & Wakefield