Nowy obiekt BTS dla InPost w Krakowie

20 stycznia 2020

W ramach KJF Park Balice wybudowany zostanie budynek BTS o powierzchni 9 100 mkw dla InPost. Będzie on w pełni dostosowany do wymagań kuriera.

W KJF Park Balice powstanie budynek BTS dla InPost. Jego powierzchnia wyniesie ok. 9 100 mkw. Będzie to 11 centrum dystrybucyjne kuriera w Polsce. Centralna sortownia firmy znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim w P3 Piotrków, Inpost również posiada 4 powierzchnie w parkach Panattoni Europe, a także magazyny w 7R Park Sosnowiec, 7R Park Warsaw West, MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West.

W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do 6 tys. Paczkomatów® w całej Polsce – także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię – kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Z uwagi na stale rosnącą popularność e-commerce, wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie, w tym oferowane przez InPost. Obecnie liczba Paczkomatów wynosi aż 6 000.

Regiony Krakowa są bardzo dobrymi lokalizacjami z punktu widzenia szybkości dystrybucji towarów. Jak podaje raport „Jak ugryźć e-commerce w magazynie?”, około 19% zasobów powierzchni magazynowej rynku krakowskiego przeznaczone jest pod e-handel - komentuje Daniel Kempa, Associate w Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R Park Kraków z nowym najemcą

Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchni w 7R Park Kraków Klienta reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

14 października 2021
InPost z fabryką Paczkomatów w City Logistics Kraków Airport

Panattoni dostarczy 7 230 mkw. powierzchni InPostowi w nowym parku - City Logistics Kraków Airport. Najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

10 marca 2021
Magazyny w Krakowie od Noho Logistic

Noho Logistic dostarczy nowy park logistyczny w Krakowie. Inwestycja liczyć będzie ok. 26 500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

09 marca 2021
Cushman & Wakefield