Nowy magazyn w Trójmieście. Port Gdynia buduje kolejny obiekt

06 grudnia 2018

Nowy magazyn w Trójmieście. Port Gdynia buduje kolejny obiekt
Nowoczesny magazyn wysokiego składowania powstanie w trójmiejskim Porcie Zachodnim. Budowa jest już w zaawansowanym studium, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Obiekt będzie częścią planowanego Intermodalnego Centrum Logistycznego, które będzie składać się z czterech budynków. Budowany magazyn to tylko pierwszy element z 30 tys. mkw. inwestycji ZMPG S.A. Przeznaczony jest do składowania wysokich towarów, kompletacji i konfekcjonowaniu oraz wydawaniu zapasów w systemie cross-dockingu. Wewnątrz budynek będzie podzielony na cztery komory (od 2 500 do 4 000 mkw.), aby dostosować go do wymiarów regałów ramowych paletowych.

Projektując centrum logistyczne, zadbało również o elementy ekonomiczne. Wzmocniony dach pozwoli wybudować instalację fotowoltaiczną na całej jego powierzchni.

Obecnie zakończono montaż szkieletowej konstrukcji oraz rozpoczęto prace powiązane z pokryciem dachu, obudową ścian oraz budową posadzki przemysłowej i montażem doków przeładunkowych. Budynek ma być gotowy w ostatnim kwartale 2019 roku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Cushman & Wakefield