Nowy magazyn w Trójmieście. Port Gdynia buduje kolejny obiekt

05 grudnia 2018

Nowy magazyn w Trójmieście. Port Gdynia buduje kolejny obiekt

Spis treści

Nowoczesny magazyn wysokiego składowania powstanie w trójmiejskim Porcie Zachodnim. Budowa jest już w zaawansowanym studium, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Obiekt będzie częścią planowanego Intermodalnego Centrum Logistycznego, które będzie składać się z czterech budynków. Budowany magazyn to tylko pierwszy element z 30 tys. mkw. inwestycji ZMPG S.A. Przeznaczony jest do składowania wysokich towarów, kompletacji i konfekcjonowaniu oraz wydawaniu zapasów w systemie cross-dockingu. Wewnątrz budynek będzie podzielony na cztery komory (od 2 500 do 4 000 mkw.), aby dostosować go do wymiarów regałów ramowych paletowych.

Projektując centrum logistyczne, zadbało również o elementy ekonomiczne. Wzmocniony dach pozwoli wybudować instalację fotowoltaiczną na całej jego powierzchni.

Obecnie zakończono montaż szkieletowej konstrukcji oraz rozpoczęto prace powiązane z pokryciem dachu, obudową ścian oraz budową posadzki przemysłowej i montażem doków przeładunkowych. Budynek ma być gotowy w ostatnim kwartale 2019 roku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield