Nowy magazyn w Trójmieście. Port Gdynia buduje kolejny obiekt

06 grudnia 2018

Nowy magazyn w Trójmieście. Port Gdynia buduje kolejny obiekt
Nowoczesny magazyn wysokiego składowania powstanie w trójmiejskim Porcie Zachodnim. Budowa jest już w zaawansowanym studium, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Obiekt będzie częścią planowanego Intermodalnego Centrum Logistycznego, które będzie składać się z czterech budynków. Budowany magazyn to tylko pierwszy element z 30 tys. mkw. inwestycji ZMPG S.A. Przeznaczony jest do składowania wysokich towarów, kompletacji i konfekcjonowaniu oraz wydawaniu zapasów w systemie cross-dockingu. Wewnątrz budynek będzie podzielony na cztery komory (od 2 500 do 4 000 mkw.), aby dostosować go do wymiarów regałów ramowych paletowych.

Projektując centrum logistyczne, zadbało również o elementy ekonomiczne. Wzmocniony dach pozwoli wybudować instalację fotowoltaiczną na całej jego powierzchni.

Obecnie zakończono montaż szkieletowej konstrukcji oraz rozpoczęto prace powiązane z pokryciem dachu, obudową ścian oraz budową posadzki przemysłowej i montażem doków przeładunkowych. Budynek ma być gotowy w ostatnim kwartale 2019 roku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield