Barbora Polska z nowym magazynem na Śląsku

20 stycznia 2022

Barbora Polska z nowym magazynem na Śląsku

Spis treści

Spożywczy sklep online Barbora wynajął ok. 3 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Katowicach w budynku należącym do centrum logistycznego Park City Logistics Katowice I. Jest to kolejna lokalizacja firmy Barbora w Polsce.

Barbora to spożywczy sklep online, który oferuje klientom lokalne produkty oraz dostawę pod podany adres. Jest obecnie największym operatorem e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich. Spółka należy do Grupy Maxima, która zrzesza sieci handlowe na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz Bułgarii. Za sprawą otwieranych supermarketów internetowych, firma Barbora Polska rozbudowuje swoją sieć w Polsce. 

Barbora Polska nie zwalnia tempa i rozwija swoją działalność w kolejnym mieście. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego pozwoli na dotarcie ze swoimi usługami do mieszkańców Katowic i okolicznych miejscowości – komentuje Katarzyna Misztal, Młodszy Negocjator, dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield. 

Magazyn w Katowicach jest już trzecim naszym centrum dystrybucyjnym Po Warszawie i Gdańsku. Kurierzy dostarczą produkty spożywcze oraz artykuły gospodarstwa domowego pod drzwi mieszkańców Będzina, Bytkowa, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Mikołowa, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tychów, Wełnowca, Wojkowic oraz Zabrza. Pod koniec stycznia, także z magazynu w Katowicach będziemy także realizować dostawę do Krakowa – komentuje Paweł Paziewski, COO, Barbora Polska.  

Panattoni jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku działalności, czyli od 2005 roku, firma zrealizowała w Polsce projekty magazynowe i produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 9 milionów metrów kwadratowych. Przez dostarczanie wielofunkcyjnych budynków logistycznych dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, firma wspiera rozwój lokalnego biznesu, a zakupując grunty w całej Polsce, zabezpiecza najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju. Panattoni pełni dla swoich klientów rolę doradcy na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Rozwój e-commerce nie dotyczy tylko Warszawy, a jego rosnący udział w całości sprzedaży napędza zapotrzebowanie na obiekty miejskiej logistyki w całej Polsce, również w województwie śląskim. Dlatego stale rozwijamy swoje portfolio i docieramy do największych ośrodków w kraju, czego przykładem jest City Logistics Katowice I. Atutem parku jest jego położenie na terenie miasta w bliskiej odległości od ścisłego centrum, z dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej – dodaje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield