Powstanie magazyn dla AZZ Specialty Welding Europe w Radomiu

22 lipca 2020

Powstanie magazyn dla AZZ Specialty Welding Europe w Radomiu

Spis treści

Panattoni wybuduje magazyn dla AZZ Specialty Welding Europe o powierzchni 12 820 mkw. Najemcy w transakcji doradzali ekserci Cushman & Wakefield.

W Radomiu powstanie obiekt BTS dla AZZ Specialty Welding Europe. Magazyn o powierzchni 12 820 mkw. wybuduje Panattoni. Rozpoczęcie konstrukcji planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku, natomiast oddanie obiektu odbędzie się w marcu 2021 roku. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

AZZ Specialty Welding Europe to globalny dostawca rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali rozmaitymi powłokami. Zajmuje się świadczeniem specjalistycznych usług spawalniczych, wysoce zaawansowanych usług inżynieryjnych w zakresie konserwacji i budowy infrastruktury krytycznej oraz dostarczaniem specjalistycznego sprzętu elektronicznego. Współpracuje z klientami z wielu branż, w tym energetyki kopalnej, rafinacji, przetwarzania odpadów na energię, przetwórstwa chemicznego oraz energetyki jądrowej. 

Działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2004 roku w Radomiu i nasz obecny zakład przestał zaspokajać rosnące potrzeby produkcyjne. Stąd zdecydowaliśmy o budowie nowego, zaawansowanego technicznie obiektu, który zwiększy nasze moce produkcyjne – komentuje Wojciech Alzak, Operations Director, AZZ Specialty Welding Europe.

Obiekt BTS będzie liczył 12 820 mkw., z czego część biurowa wyniesie 2 160 mkw. Część przemysłowa składać się będzie ze strefy produkcyjnej, magazynowej oraz serwisowej. W budynku znajdzie się kompresorownia z rozprowadzoną instalacją sprężonego powietrza, komora lakiernicza oraz suwnice i kurtyny powietrzne w obrębie doków. Z uwagi na to, iż hala zostanie zaopatrzona w wieże spawalnicze, które będą mogły obsługiwać komponenty o długości 15 m, wysokość budynku na powierzchni 2 000 mkw. zostanie podniesiona do 17 m w świetle. Zwiększona zostanie nośność posadzki. Deweloper również wzmocni dach w związku z planowaną w przyszłości instalacją paneli słonecznych oraz ze względu na suwnice. Pracownicy będą mieli zainstalowane dodatkowe doświetlenie dzięki świetlikom w dachu i paśmie świetlnym na elewacji, a także klimatyzację zapewniającą stałą temperaturę 18 stopni Celsjusza. Izolacyjność cieplna ścian i dachu skonstruowana została według norm, które wprowadzone zostaną w 2021 roku. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Wybór lokalizacji przy ul. Hodowlanej przez AZZ jest wynikiem szczegółowych analiz dotyczących skomunikowania i wygodnego dojazdu dla wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Inwestycja jest również potwierdzeniem, że nie tylko duże aglomeracje miejskie przyciągają dziś oczy inwestorów, lecz również mniejsze miasta, takie jak Radom, dzięki wciąż poprawiającej się sieci dróg krajowych, mogą być lokalizacją dla takich projektów - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Radomiu

Hala dla AZZ położona będzie przy ulicy Hodowlanej, nieopodal trasy ekspresowej S7. W pobliżu znajduje się również wjazd na autostradę A2. Przejazd z obiektu do Warszawy zajmie godzinę, do Krakowa - dwie, natomiast na Śląsk - trzy. W przyszłości w Radomiu powstanie port lotniczy, który przeznaczony będzie głównie dla Warszawy i regionu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield