Cushman & Wakefield częścią Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

05 lipca 2021

Cushman & Wakefield częścią Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

Spis treści

Cushman & Wakefield dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.

Zarówno zrównoważony rozwój, jak i odpowiedzialne budownictwo są fundamentami, na których wspiera się polityka międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Równowaga pomiędzy celami środowiskowymi, technologicznymi, ekonomicznymi i społecznymi są priorytetem firmy, stąd decyzja o wstąpieniu do pozarządowej organizacji - Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), które od 2008 roku działa na rzecz zrównoważonego budownictwa.

Budynki odpowiadają za połowę zużycia surowców na całym świecie

Statystyki nie są optymistyczne – miasta zajmują jedynie 3% powierzchni planety, ale zużywają aż 78% energii i odpowiadają za 60% emisji gazów cieplarnianych. Ponad 9 na 10 osób mieszka w terenie, którego limit zanieczyszczenia ustalony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) został przekroczony. Cała branża budowlana odpowiada za 36% ogólnoświatowego zużycia energii. Budynki natomiast zużywają 1/6 zasobów wody słodkiej, ¼ światowej produkcji drewna i 2/5 wszystkich pozostałych surowców. Szczególnie teraz tak ważne jest odpowiedzialne podejście do ekologii w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Firma Cushman & Wakefield poważnie podchodzi do tej kwestii, mając na uwadze potrzeby zarówno środowiskowe, jak i społeczne i podejmuje działania mające na celu szerzenie idei zrównoważonego budownictwa, które charakteryzuje się stosowaniem odnawialnych źródeł energii, zabezpieczaniem zasobów wody, stosowaniem trwalszych materiałów i uskutecznianiem recyklingu, a także szanowaniem bioróżnorodność otoczenia budynku.

Odpowiedzialność środowiskowa jest jednym z priorytetów Cushman & Wakefield. Zmiany klimatyczne, ryzyko wyczerpania zasobów, zachowanie równowagi pomiędzy celami środowiskowymi, technologicznymi, ekonomicznymi i społecznymi – wszystko to zawarte zostało w Globalnej Polityce Środowiskowej naszej firmy – mówi Krzysztof Misiak, Dyrektor Cushman & Wakefield w Polsce.

Ekologia w przestrzeniach magazynowych

W obszarze szczególnych zainteresowań Cushman & Wakefield Polska znajduje się rynek magazynowy, który rozwija się bardzo dynamicznie i niezwykle ważne jest by w swojej ekspansji uwzględniał aspekty środowiskowe. Ekologiczne rozwiązania w sektorze magazynowym zostały szczegółowo omówione w raporcie pt. „Inudstrial Goes Green”, w którym przedstawione zostały także wyniki pionierskiego, kompleksowego badania rynku powierzchni magazynowych pod kątem stosowanych rozwiązań ekologicznych w budynkach przemysłowych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield