DHL Express stawia na zielone rozwiązania

26 listopada 2021

DHL Express stawia na zielone rozwiązania

Spis treści

DHL Express stawia na panele fotowoltaiczne w centrach dystrybucyjnych. Części oddziałów uda się pozyskać do 100 proc. energii z odnawialnych źródeł.

DHL spełnia kolejne założenia strategii zrównoważonego rozwoju i swojej strategii GoGreen. Firma poprzez instalacje ogniw fotowoltaicznych dąży do korzystania z odnawialnych, bezpiecznych dla otoczenia źródeł energii. Taka forma pozyskiwania energii jest przyjazna środowisku, nie generuje szkodliwego CO₂, hałasu oraz zanieczyszczeń szkodliwymi substancjami.

Eko rozwiązania wśród branży KEP

Obecny plan zakłada modernizację dotychczasowych lokalizacji, ale firma rozpoczyna również montaż ogniw w nowo powstałych obiektach. DHL Express deklaruje, że w ich oddziałach w Łodzi i Toruniu uda się pozyskać do 50% energii z odnawialnych źródeł. Zostanie tam zamontowanych 111 modułów fotowoltaicznych o mocy 49,95 kWh. Centrum w Koszalinie jednak będzie jednk już w 100% zasilane energią słoneczną.

DHL w ramach swojej strategii GoGreen planuje i wdraża szereg ekologicznych rozwiązań. Działania mają na celu osiągnięcie przez firmę zerowej emisji CO₂ do 2050 roku. Są to m.in. elektryczne pojazdy kurierskie oraz rowery czy elektryczne samoloty cargo Alice. Oprócz inwestycji we flotę pojazdów, DHL zamierza zwiększyć liczbę punktów ładowania w Europie oraz inwestuje w prace nad alternatywnymi paliwami lotniczymi.

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield