Panattoni wybuduje 8 magazynów dla InPost

15 kwietnia 2021

Panattoni wybuduje 8 magazynów dla InPost

Spis treści

Panattoni jeszcze w tym roku dostarczy 8 obiektów magazynowych dla InPost. Ich łączna powierzchnia wyniesie ponad 75 500 mkw.

Panattoni realizuje dla InPost 8 magazynów w Polsce. Wszystkie obiekty zostaną dostarczone kurierowi jeszcze w 2021 roku. Ich łączna powierzchnia wyniesie około 75 500 mkw. 

Pandemia i kolejne lockdowny wpływają bezpośrednio na dynamiczne wzrosty i rozwój e-Commerce w całej Europie. Polski rynek handlu internetowego w 2020 zanotował wzrost o około 30%, a jego udział w całej sprzedaży detalicznej zwiększył się w 2020 do 11% z 8% w 2019 roku. Lider branży KEP, InPost, w konsekwencji rozwoju usług kurierskich i paczkomatowych rozbudowuje w Polsce swoją infrastrukturę, powiększając sieć logistyczną o kolejne 11 obiektów o łącznej powierzchni ponad 100 tys. mkw. - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Polsce

Inwestycje Panattoni dla InPost znajdą się we Wrocławiu, Poznaniu, Radzyminie, Kaliszu, Siedlcach, Szczecinie, Rzeszowie i Wałbrzychu. Do tej pory InPost wynajął u Panattoni ok. 325 500 mkw. powierzchni logistycznej.

Realizacja ta pokazuje również trend na rynku – inwestowania przez firmy kurierskie w coraz większą liczbę regionalnych centrów dystrybucji - również w mniejszych ośrodkach - w celu poprawienia efektywności dostaw zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostarczenia przesyłki. A to nie udałoby się bez doświadczenia Panattoni i takich innowatorów jak InPost - podkreśla Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield