Cushman & Wakefield stawia na e-commerce

14 kwietnia 2021

Cushman & Wakefield stawia na e-commerce

Spis treści

Dział powierzchni magazynowych i logistycznych w Cushman & Wakefield wychodzi naprzeciw klientom z sektora e-commerce. Osobą odpowiedzialną za wdrażanie dedykowanej usługi oraz dalszy rozwój tego sektora z perspektywy nieruchomościowej będzie nowo zatrudniony Michał Brzeziński, Associate, eCommerce.

Michał Brzeziński związany jest z działalnością sprzedażową od 2008 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Indeco SA, gdzie przez ponad 7 lat odpowiedzialny był za Sales Business Development na terenie Polski oraz UK w spółce będącej europejskim producentem i liderem rozwiązań systemów przesuwnych. Następnie przez dwa lata pełnił funkcję Sales & Business Development Managera na region CEE w grupie chemicznej Tessenderlo, gdzie współpracował z największymi europejskimi producentami wyrobów z tworzyw sztucznych. Od 2017 związany z Grupą Integer.pl SA (właścicielem InPost). Początkowo odpowiedzialny był za rozwój usług cross-border na terenie UE, a następnie, jako Global Account Manager, w dziale Global Commercial skupiając się na regionie EEA & APAC odpowiadał za sprzedaż, wdrożenie oraz rozwój strategicznych klientów międzynarodowych z segmentów e-commerce oraz logistycznego. 

Na nowym stanowisku Michał Brzeziński będzie odpowiedzialny za doradztwo strategiczne dla globalnych firm e-commerce planujących inwestycje przemysłowo-magazynowe na terenie CEE, doradztwo w zakresie logistycznym oraz w rozwoju e-commerce oraz zarządzanie transformacją firm rozważających obecność w regionie CEE w tym Polski. Będzie także odpowiadał za realizację biznesplanu poprzez zarządzanie i rozwój klientów z sektora e-commerce. 

Biorąc pod uwagę znaczenie, wpływ i specyfikę klientów bezpośrednio i pośrednio związanych z e-commerce, chcemy rozwijać dedykowane usługi dla tej grupy oraz, jako firma doradcza, możliwie najlepiej odpowiadać na jej potrzeby. Bardzo cieszę się, że Michał wzmocni nasz zespół swoim doświadczeniem i wiedzą, biorąc odpowiedzialność za dalszy rozwój sektora e-commerce z perspektywy nieruchomościowej – Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w regionie CEE w Cushman & Wakefield.

Wśród największych sukcesów zawodowych Michała Brzezińskiego wyróżnić można wygrany przetarg na obsługę last-mile polskiego sklepu online Lidl'a w Polsce, podpisanie kontraktu i wdrożenie usług InPost na największej na świecie platformie e-commerce z Grupy Alibaba – AliExpress oraz pozyskanie szeregu kluczowych azjatyckich i europejskich konsolidatorów logistycznych posiadających wolumen e-commerce na terenie całej UE, w tym w Polsce. Nowo zatrudniony odpowiadał także za podpisanie kontraktu i wdrożenie usługi last-mile Paczkomaty® na Vinted.pl oraz Vinted App - największej europejskiej platformie e-commerce do sprzedaży rzecz używanych należącej do ścisłego grona europejskich Unicornów z wyceną przewyższającą 1 mld euro.

Prywatnie entuzjasta świata e-commerce, rynków kapitałowych, blockchain oraz nowych technologii, a także od niedawna aktywny triathlonista. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield