SEGRO pobiera energię tylko z odnawialnych źródeł

08 kwietnia 2021

SEGRO pobiera energię tylko z odnawialnych źródeł

Spis treści

SEGRO podpisał umowę w Polsce z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Działanie to wpisuje się w strategię całej Grupy SEGRO, której celem jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 roku.

SEGRO w drodze do zeroemisyjności poinformował, że pobiera energię od dostawcy, który posiada tzw. gwarancję pochodzenia, co świadczy o tym, że energia ta pochodzi w pełni z wiatru i słońca. 

Przejście na zieloną energię to jeden z wielu kroków, które podejmujemy równolegle, aby jako Grupa osiągnąć neutralność emisyjną do 2030 roku. Zamierzamy redukować do minimum zużycie węgla w naszych nowych inwestycjach oraz zmniejszać intensywność emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie pozyskiwania energii słonecznej – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Magazyny SEGRO w Polsce

Deweloper ostatnio uruchomił nową strategię "Odpowiedzialne SEGRO", która ma na uwadze trzy aspekty - zmniejszona emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów - a także określa aktywności, które będą wymagane do ich wykonania. W związku z tym, każda nowa inwestycja SEGRO poddawana jest certyfikacji BREEAM.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield