Polski sektor magazynowy rośnie w siłę. Rosnące zainteresowanie inwestorów pozwoli osiągać nowe rekordy?

17 lipca 2018

Polski sektor magazynowy rośnie w siłę. Rosnące zainteresowanie inwestorów pozwoli osiągać nowe rekordy?

Spis treści

Sektor nieruchomości magazynowych w Polsce cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Tylko w pierwszej połowie 2018 roku ulokowano tutaj 338 mln euro, co stanowi 10% łącznych obrotów na rynku.

Jednym z sektorów, który cieszył się rosnącym zainteresowaniem inwestorów był sektor magazynowy. W pierwszym półroczu 2018 roku inwestorzy ulokowali w nim 338 mln euro, co stanowi 10% łącznych obrotów na rynku

Jak podają analitycy, zawarta w ubiegłym roku rekordowa transakcja na zakup portfela Logicor przez China Investment Corporation za 750 mln euro pozwala sądzić, że jesteśmy w przededniu kolejnych rekordów w sektorze magazynowym. Wzrost aktywności inwestycyjnej w sektorze spowodowany może być również wysokim popytem na rynku najmu oraz perspektywą wzrostu stawek czynszowych.

Źródeł tego stanu rzeczy możemy szukać m.in. w globalnym trendzie rozwoju e-commerce, który sprawia, że popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe klasy A rośnie w szybkim tempie. Rynek logistyczny w Polsce jest głównym beneficjentem tego trendu, o czym świadczy rosnące zainteresowanie dużych firm zagranicznych, które ze względu na korzystne centralne położenie Polski na mapie Europy, coraz lepszą infrastrukturę oraz umacniającą się gospodarkę chętniej lokują tu swoje inwestycje logistyczne i produkcyjne. Czynniki te w połączeniu z wysokim poziomem wynajęcia (95,3% na koniec marca) oraz rosnącą liczbą nowych projektów logistycznych zabezpieczonych długoterminowymi umowami najmu, w tym inwestycji typu BTS, będą wpływać na aktywność inwestorów zainteresowanych nabyciem nieruchomości magazynowych i przemysłowych - komentuje Adrian Semaan, Research Consultant w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.
Więcej informacji w analizie: PERSPEKTYWY WZROSTU CZYNSZÓW ZACHĘCAJĄ INWESTORÓW DO WIĘKSZEJ AKTYWNOŚCI W SEKTORZE NIERUCHOMOŚCI BIUROWYCH I MAGAZYNOWYCH W 2018 ROKU

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield