Goodman sprzedaje swoje portfolio w CEE. Kupuje je GLP Group

12 marca 2020

Goodman sprzedaje swoje portfolio w CEE. Kupuje je GLP Group

Spis treści

Jeden z czołowych deweloperów magazynowych sprzedał swoje parki w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. GLP Group kupił je za ok. 1 miliard euro.

Goodman European Partnership i Goodman Group zdecydował się sprzedać swoje spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach transakcji firma GLP Group przejęła wszystkie magazyny dewelopera, a także cały zespół, w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech za ok. 1 miliard euro (1,7 miliarda dolarów australijskich).

To bardzo istotna transakcja dla rynku magazynowego w Polsce i regionie CEE. Przede wszystkim z uwagi na skalę projektu ale również z uwagi na znaczącą zmianę podmiotową. GLP, poprzez przejęcie portfela Goodmana tj. 2,4 mln m kw. powierzchni przemysłowych w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech oraz 40- osobowego zespołu, staje się ważnym graczem magazynowym w regionie – powiedziała Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych Cushman & Wakefield.

Firma GLP Group jest w posiadaniu portfela nieruchomości o wartości 86 miliardów dolarów. Europejska część grupy występuje pod nazwą Gazeley, a jej portfolio obejmuje 2,4 miliona mkw. powierzchni magazynowej w regionie.

Sprawdź parki Goodman w Polsce

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield