Prologis sfinalizował sprzedaż swojego portfolio. Polskie magazyny wśród aktywów wartych 1,1 mld dolarów

02 października 2018

Prologis sfinalizował sprzedaż swojego portfolio. Polskie magazyny wśród aktywów wartych 1,1 mld dolarów

Spis treści

Prologis ogłosił we wtorek finalizację sprzedaży portfolio swoich budynków i terenów w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Portfel wart 1,1 mld dolarów przejęła azjatycka spółka z sektora nieruchomości.

Na portfolio składa się 1,5 mln mkw. budynków, z czego 923 tys. mkw. położonych jest w Polsce, Francji i na Węgrzech (46 obiektów). Kolejne 40 budynków, o powierzchni równej 610 tys. mkw., znajduje się w trzech amerykańskich miastach - Dallas, Seattle i Chicago. W portfelu znalazło się również 584 tys. mkw. terenów inwestycyjnych.

- Transakcja stanowi skuteczne zwieńczenie naszych starań, których celem było dostosowanie portfolio Prologis do założeń długoterminowej strategii inwestycyjnej – powiedział Michael S. Curless, chief investment officer, Prologis.

Transakcja obejmowała aktywa z nieskonsolidowanych spółek joint venture Prologis (o łącznej wartości 934 mln dolarów) oraz aktywa w całości należące do Prologis (warte 95 mln dolarów). Udział Prologis w dochodach wyniósł łącznie około 610 mln USD. Transakcja została przeprowadzona zgodnie z założeniami spółki na 2018 rok.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield