Prologis sfinalizował sprzedaż swojego portfolio. Polskie magazyny wśród aktywów wartych 1,1 mld dolarów

03 października 2018

Prologis ogłosił we wtorek finalizację sprzedaży portfolio swoich budynków i terenów w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Portfel wart 1,1 mld dolarów przejęła azjatycka spółka z sektora nieruchomości.

Na portfolio składa się 1,5 mln mkw. budynków, z czego 923 tys. mkw. położonych jest w Polsce, Francji i na Węgrzech (46 obiektów). Kolejne 40 budynków, o powierzchni równej 610 tys. mkw., znajduje się w trzech amerykańskich miastach - Dallas, Seattle i Chicago. W portfelu znalazło się również 584 tys. mkw. terenów inwestycyjnych.

- Transakcja stanowi skuteczne zwieńczenie naszych starań, których celem było dostosowanie portfolio Prologis do założeń długoterminowej strategii inwestycyjnej – powiedział Michael S. Curless, chief investment officer, Prologis.

Transakcja obejmowała aktywa z nieskonsolidowanych spółek joint venture Prologis (o łącznej wartości 934 mln dolarów) oraz aktywa w całości należące do Prologis (warte 95 mln dolarów). Udział Prologis w dochodach wyniósł łącznie około 610 mln USD. Transakcja została przeprowadzona zgodnie z założeniami spółki na 2018 rok.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield