Niewielkie magazyny dla małych firm. Wybuduje je Waimea

10 lipca 2019

Niewielkie magazyny dla małych firm. Wybuduje je Waimea

Spis treści

Deweloper startuje z projektem Modułów Magazynowo Produkcyjnych, którego powierzchnie do wynajęcia zaczynają się już od 300 mkw. Pierwszy tego typu obiekt powstanie w Bydgoszczy, kolejne pod Warszawą, w Poznaniu i Gdańsku. Oddanie pierwszej fazy inwestycji zaplanowane jest na koniec 2019 roku.

Najnowszy projekt Waimea Holding, Moduły Magazynowo Produkcyjne (MMP), oferuje powierzchnie od 300 mkw. do 1 000 mkw., a jego grupą docelową są małe i średnie przedsiębiorstwa. Deweloper ma w planach wybudowanie kilkudziesięciu takich magazynów. Będą to budynki najwyższej klasy o 10-metrowej wysokości. Oprócz przestrzeni pod magazynowanie i produkcję, będzie również dostępna część biurowo-socjalna. 

Zauważamy duży wzrost zainteresowania najemców magazynami miejskimi i podmiejskimi typu SBU, a zmiany te podyktowane są potrzebą skracania czasu dostaw. Firmy mają możliwość wynajęcia małego modułu, liczącego około 500-800 mkw. oraz ich wielokrotności.

Niewątpliwą zaletą powierzchni podmiejskich są niższe koszty serwisowe w porównaniu z magazynami typu big-box, a także krótki czas wymagany na komercjalizację, co oznacza, że po zakończeniu umowy najmu czas na znalezienie kolejnego najemcy nie trwa długo. Magazynowe "kawalerki" są również dobrym rozwiązaniem dla firm wchodzących na polski rynek, potrzebujących niedużej powierzchni z reprezentacyjnym biurem - komentuje Renata Krzyżanowska, Senior Negotiator w Cushman & Wakefield.

Pierwsza realizacja projektu ma miejsce w Bydgoszczy. Waimea MMP Bydgoszcz, o powierzchni ok. 11 000 mkw., dzieli się na 19 modułów liczących po 530 mkw. części magazynowej i 85 mkw. części biurowo-socjalnej z antresolą. Można je ze sobą łączyć, montując bramy przejazdowe i zmieniając rozplanowanie powierzchni biurowo-socjalnej. Magazyn zostanie oddany do użytkowania pod koniec 2019 roku, zaś następne obiekty powstaną w Kajetanach pod Warszawą (Waimea MMP Kajetany), Poznaniu i Gdańsku.

Deweloper daje możliwość nie tylko wynajęcia takiej powierzchni, lecz również jej zakupu. Każdy z modułów jest oddzielnym lokalem i posiada własną księgę wieczystą. Cena wynosi ok. 1,5 miliona złotych, przy prognozowanych zwrotach w wysokości 7 procent.

Waimea Holding planuje dostarczać do 10 takich takich projektów rocznie. Obiekt w Kajetanach obecnie jest w fazie uzyskiwania pozwolenia na budowę, natomiast następne inwestycje mają być realizowane w ciągu następnego półrocza.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield