Tyle dróg nie powstało jeszcze nigdy. Rekordowy rok dla GDDKiA

18 grudnia 2018

Tyle dróg nie powstało jeszcze nigdy. Rekordowy rok dla GDDKiA

Spis treści

Przed końcem roku drogowcy oddadzą do użytku około 350 km dróg ekspresowych i autostrad. Będzie to rekordowy wynik - mimo że plany były ambitniejsze o dodatkowe 100 km.

Polska sieć transportowa z roku na rok wygląda coraz lepiej. W tym roku zmieniła się już znacznie, a liczba wszystkich dróg szybkiego ruchu osiągnęła 3695 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jednak na tym nie przestaje i zapowiada, że do końca 2018 roku powstanie jeszcze ponad 60 km nowych odcinków.

Rośnie potencjał transportowy Polski

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", najbardziej rozwinie się sieć S3, w ramach której powstaną węzły Niedoradz (17,3 km) i Kaźmierzów (14,4 km). Na południe od Poznania drogowcy oddadzą 15,9 km trasy S5 (węzeł Głuchowo - Wronczyn), zaś region Olsztyna (S51) i Kielc (S7) dostanie dodatkowo - kolejno - 10 i 5 km. Dzięki wymienionym odcinkom na koniec roku długość wszysktich tras ekspresowych i autostrady wyniesie około 3750 km.

Choć tegoroczny wynik jest dobry, to plany GDDKiA były ambitniejsze. W minionym roku nie udało się bowiem oddać około 100 km dróg - opóźnienia zanotowały projekty budowy S6 w okolicy Koszalina, S10 koło Wałcza czy dwóch południowych fragmentów autostrady A1 nieopodal Częstochowy. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield