Tyle dróg nie powstało jeszcze nigdy. Rekordowy rok dla GDDKiA

19 grudnia 2018

Przed końcem roku drogowcy oddadzą do użytku około 350 km dróg ekspresowych i autostrad. Będzie to rekordowy wynik - mimo że plany były ambitniejsze o dodatkowe 100 km.

Polska sieć transportowa z roku na rok wygląda coraz lepiej. W tym roku zmieniła się już znacznie, a liczba wszystkich dróg szybkiego ruchu osiągnęła 3695 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jednak na tym nie przestaje i zapowiada, że do końca 2018 roku powstanie jeszcze ponad 60 km nowych odcinków.

Rośnie potencjał transportowy Polski

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", najbardziej rozwinie się sieć S3, w ramach której powstaną węzły Niedoradz (17,3 km) i Kaźmierzów (14,4 km). Na południe od Poznania drogowcy oddadzą 15,9 km trasy S5 (węzeł Głuchowo - Wronczyn), zaś region Olsztyna (S51) i Kielc (S7) dostanie dodatkowo - kolejno - 10 i 5 km. Dzięki wymienionym odcinkom na koniec roku długość wszysktich tras ekspresowych i autostrady wyniesie około 3750 km.

Choć tegoroczny wynik jest dobry, to plany GDDKiA były ambitniejsze. W minionym roku nie udało się bowiem oddać około 100 km dróg - opóźnienia zanotowały projekty budowy S6 w okolicy Koszalina, S10 koło Wałcza czy dwóch południowych fragmentów autostrady A1 nieopodal Częstochowy. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield