Outlook 2020: Jakie czynniki wpłyną na sektor magazynowy? [RAPORT]
13 stycznia 2020
Spis treści
E-commerce
Wraz z rosnącą popularnością zakupów przez internet, zauważalny jest wzrost zainteresowania powierzchnią magazynową względem centrów handlowych. Średnia wielkość transakcji magazynowych wzrosła z 9 000 mkw. (2008 r.) do 13 500 mkw. (w 2018 r.). Rośnie także popyt na większe magazyny o powierzchni większej niż 50 000 mkw.
Rynek pracy
Większość najemców twierdzi, że dostępność siły roboczej jest ich najważniejszym priorytetem przy w wyborze lokalizacji. Z tego powodu firmy podejmują obecnie więcej działań w celu przyciągnięcia i utrzymania wykwalifikowanej siły roboczej - oferują pracownikom dodatkowe udogodnienia i pakiety benefitów. Należy zauważyć jednak, że ulepszenie środowiska pracy - dzięki takim udogodnieniom jak strefy odpoczynku i sale gimnastyczne - wymaga więcej miejsca, a nawet pewnego stopnia dostosowania.
Technologia
Ponieważ logistyka w coraz większym stopniu zwraca się w stronę rozwiązań technologicznych, budynki będą wymagały znacznych inwestycji w alternatywne źródła energii (poza siecią energetyczną) w celu ładowania elektrycznych ciężarówek, furgonetek i robotów, a także specjalnych konfiguracji pięter i powierzchni biurowych, aby je pomieścić. Środki te często wymagają magazynów XXL z miejscem na wiele poziomów.
W naszym raporcie "Logistics Outlook" bliżej przyjrzymy się tym trendom, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zmieniają się wymagania budowlane i jaki wpływ wywierają one na środowisko.
Pobierz teraz, aby dowiedzieć się, w jaki sposób najemcy i inwestorzy mogą w pełni wykorzystać zmieniający się krajobraz logistyczny roku 2020.