Katoen Natie w Prologis Park Wrocław V

01 lipca 2020

Do Prologis Park Wrocław V wprowadził się Katoen Natie. Najemca zajął ponad 16 000 mkw. W transakcji doradzał ekspert Cushman & Wakefield.

Globalny operator logistyczny Katoen Natie wynajął ponad 16 tys. mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w parku Prologis Park Wrocław V. Będzie to druga platforma logistyczna grupy w Polsce. W transakcji najemcę reprezentował Maciej Szczepański z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Ten projekt to pierwszy krok do obecności naszego sektora Consumer Goods & Industry w Polsce i dalej - w tej części Europy. Mamy nadzieję, że szybko rozwinie się on wlogistyczne centrum dla pozostałych klientów – mówi Łukasz Kacprzak, Katoen Natie.

Katoen Natie to globalny operator logistyczny z siedzibą w Belgii. Posiada ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie. W parku Prologis we Wrocławiu będzie zlokalizowana druga platforma logistyczna świadcząca usługi dla jednej z sieci handlowych. Pierwszą lokalizacją Grupy w Polsce jest Kutno, gdzie jesienią Katoen Natie zakupił obiekty logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. wraz z 42 silosami.

Cieszymy się, że na swojego partnera przy nowym projekcie w Polsce Katoen Natie wybrał Cushman & Wakefield i mamy nadzieję, że będziemy mogli wpierać naszego klienta w dalszej ekspansji. Doskonałe połączenia drogowe i bezpośrednie sąsiedztwo autostrad A4 i A8 były jednym w ważniejszych argumentów stojących za wyborem tej lokalizacji przez klienta – mówi Maciej Szczepański, Business Development Manager, Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Prologis Park Wrocław V to najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w okolicy Wrocławia o powierzchni 182 303 mkw. Ulokowane 3 km na południowy zachód od Węzła Bielańskiego, pomiędzy autostradą A4, a drogą E261, przylega do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Prologis Park Wrocław V spełnia wszystkie wymagania ochrony środowiska, bezpiecznego i wygodnego składowania towarów. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie ciepła i energii zarówno w magazynach, jak i w biurach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood Oleśnica już dostępny dla najemców

Deweloper zakończył budowę oraz uzyskał pozwolenie na użytkowanie parku logistycznego Hillwood Oleśnica. Jego powierzchnia liczy 53 000 mkw.

30 października 2020
Na Dolnym Śląsku powstanie 7R City Flex Wrocław Airport

7R City Flex Wrocław Airport to nowy park miejski, który powstanie w regionie Dolnego Śląska. Pierwszym najemcą jest PIKA, która zajmie ponad 3 500 mkw.

28 września 2020
Deichmann powiększa się w Prologis Park Wrocław III

Deichmann zrenegocjował obecną umowę najmu i rozszerzył się w ramach Prologis Park Wrocław III. Obecnie najemca zajmuje około 20 000 mkw. powierzchni magazynowej.

13 lipca 2020
Cushman & Wakefield