Katoen Natie w Prologis Park Wrocław V

01 lipca 2020

Do Prologis Park Wrocław V wprowadził się Katoen Natie. Najemca zajął ponad 16 000 mkw. W transakcji doradzał ekspert Cushman & Wakefield.

Globalny operator logistyczny Katoen Natie wynajął ponad 16 tys. mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w parku Prologis Park Wrocław V. Będzie to druga platforma logistyczna grupy w Polsce. W transakcji najemcę reprezentował Maciej Szczepański z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Ten projekt to pierwszy krok do obecności naszego sektora Consumer Goods & Industry w Polsce i dalej - w tej części Europy. Mamy nadzieję, że szybko rozwinie się on wlogistyczne centrum dla pozostałych klientów – mówi Łukasz Kacprzak, Katoen Natie.

Katoen Natie to globalny operator logistyczny z siedzibą w Belgii. Posiada ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie. W parku Prologis we Wrocławiu będzie zlokalizowana druga platforma logistyczna świadcząca usługi dla jednej z sieci handlowych. Pierwszą lokalizacją Grupy w Polsce jest Kutno, gdzie jesienią Katoen Natie zakupił obiekty logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. wraz z 42 silosami.

Cieszymy się, że na swojego partnera przy nowym projekcie w Polsce Katoen Natie wybrał Cushman & Wakefield i mamy nadzieję, że będziemy mogli wpierać naszego klienta w dalszej ekspansji. Doskonałe połączenia drogowe i bezpośrednie sąsiedztwo autostrad A4 i A8 były jednym w ważniejszych argumentów stojących za wyborem tej lokalizacji przez klienta – mówi Maciej Szczepański, Business Development Manager, Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Prologis Park Wrocław V to najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w okolicy Wrocławia o powierzchni 182 303 mkw. Ulokowane 3 km na południowy zachód od Węzła Bielańskiego, pomiędzy autostradą A4, a drogą E261, przylega do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Prologis Park Wrocław V spełnia wszystkie wymagania ochrony środowiska, bezpiecznego i wygodnego składowania towarów. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie ciepła i energii zarówno w magazynach, jak i w biurach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku, Panattoni Park Głogów, FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

03 grudnia 2021
GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

06 października 2021
LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

10 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield