Omnipack wprowadzi się do Panattoni Park Gorzów

03 lutego 2020

Firma Omnipack wynajęła 6 500 mkw. powierzchni w powstającym Panattoni Park Gorzów. Najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

Omnipack operuje na rynku logistycznym dla e-commerce - świadczy sklepom internetowym kompleksową obsługę w modelu fulfillment. Wynajęta powierzchnia w Panattoni Park Gorzów to trzecia lokalizacja firmy w Polsce.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy współpracować z firmą Omnipack, której spora część klientów działa w branży e-commerce i wdraża wielokanałową strategię sprzedaży. To bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku, na którym Cushman & Wakefield ma już swoją ugruntowaną pozycję, jako rzetelny i merytoryczny doradca – komentuje Damian Kołata, Associate, Senior Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Lokalizacja nowego magazynu Omnipack w Gorzowie Wielkopolskim, nieopodal granicy z Niemcami, zapewni firmie sprawną obsługę klientów z rynków zachodnich. W transakcji najmu doradzali eksperci Cushman & Wakefield - Damian Kołata oraz Paulina Machałowska. Ich rola nie kończyła się na doradztwie tylko w zakresie rozwiązań magazynowych i technicznych, ale również dostępności zasobów ludzkich, konkurencji i elementów operacyjnych oraz komercyjnych.

Powierzchnia magazynowa jest tym elementem naszego biznesu, bez którego nie możemy się dalej rozwijać. Z tego też powodu w tym roku otwieramy dwa nowe magazyny o powierzchni 6,5 tys. mkw. każdy. Przy transakcji dotyczącej lokalizacji gorzowskiej pomagał nam doświadczony w e-commerce zespół Cushman & Wakefield. Ich udział nie ograniczał się jedynie do reprezentowania nas przed developerem, ale również wsparli nas w zakresie analizy dostępności kadry, czy możliwości ekspansji na kluczowych dla nas rynkach – dodaje Rafał Szcześniewski, Founder & COO Omnipack.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Gorzów to już kolejny projekt Panattoni Europe w województwie lubuskim, jednak pierwszy typu multi-tenant w Gorzowie. Park będzie składał się z dwóch budynków o powierzchni ponad 69 000 mkw. Jego budowa obecnie trwa, a oddanie planowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

Realizowany przez nas Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to jedno z ciekawszych miejsc na magazynowej mapie Polski. Inwestycja jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Dzięki temu może służyć klientom zarówno zza Odry, jak i rodzimym przedsiębiorstwom skoncentrowanym na rozwoju biznesu w zachodniej Europie – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin

Waimea Holding zawarła umowę, według której dwie inwestycje dewelopera sfinansuje Griffin Property Finance. Budowa Waimea Logistic Park Bydgoszcz oraz Waimea Logistic Park Stargard już się rozpoczęła.

16 listopada 2018
Satelity w polskim magazynie. W Lubuskiem powstanie park technologii kosmicznych

W Lubuskiem powstanie Park Technologii Kosmicznych, którego celem będzie magazynowanie satelitów i podzespołów do nich oraz produkcja nowoczesnych technologii mających zastosowanie w codziennym życiu - informuje "Rzeczpospolita".

03 września 2018
Nowe inwestycje drogowe z zielonym światłem. Zatwierdzono sześć obwodnic i ekspresówek

Kolejnych sześć inwestycji drogowych zostało zatwierdzonych we wtorek przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Prace przygotowawcze pochłoną łącznie około 77 mln złotych, a ich zakończenie planowane jest na 2022 rok.

08 sierpnia 2018
Cushman & Wakefield