Omnipack wprowadzi się do Panattoni Park Gorzów

03 lutego 2020

Firma Omnipack wynajęła 6 500 mkw. powierzchni w powstającym Panattoni Park Gorzów. Najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

Omnipack operuje na rynku logistycznym dla e-commerce - świadczy sklepom internetowym kompleksową obsługę w modelu fulfillment. Wynajęta powierzchnia w Panattoni Park Gorzów to trzecia lokalizacja firmy w Polsce.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy współpracować z firmą Omnipack, której spora część klientów działa w branży e-commerce i wdraża wielokanałową strategię sprzedaży. To bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku, na którym Cushman & Wakefield ma już swoją ugruntowaną pozycję, jako rzetelny i merytoryczny doradca – komentuje Damian Kołata, Associate, Senior Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Lokalizacja nowego magazynu Omnipack w Gorzowie Wielkopolskim, nieopodal granicy z Niemcami, zapewni firmie sprawną obsługę klientów z rynków zachodnich. W transakcji najmu doradzali eksperci Cushman & Wakefield - Damian Kołata oraz Paulina Machałowska. Ich rola nie kończyła się na doradztwie tylko w zakresie rozwiązań magazynowych i technicznych, ale również dostępności zasobów ludzkich, konkurencji i elementów operacyjnych oraz komercyjnych.

Powierzchnia magazynowa jest tym elementem naszego biznesu, bez którego nie możemy się dalej rozwijać. Z tego też powodu w tym roku otwieramy dwa nowe magazyny o powierzchni 6,5 tys. mkw. każdy. Przy transakcji dotyczącej lokalizacji gorzowskiej pomagał nam doświadczony w e-commerce zespół Cushman & Wakefield. Ich udział nie ograniczał się jedynie do reprezentowania nas przed developerem, ale również wsparli nas w zakresie analizy dostępności kadry, czy możliwości ekspansji na kluczowych dla nas rynkach – dodaje Rafał Szcześniewski, Founder & COO Omnipack.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Gorzów to już kolejny projekt Panattoni Europe w województwie lubuskim, jednak pierwszy typu multi-tenant w Gorzowie. Park będzie składał się z dwóch budynków o powierzchni ponad 69 000 mkw. Jego budowa obecnie trwa, a oddanie planowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

Realizowany przez nas Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to jedno z ciekawszych miejsc na magazynowej mapie Polski. Inwestycja jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Dzięki temu może służyć klientom zarówno zza Odry, jak i rodzimym przedsiębiorstwom skoncentrowanym na rozwoju biznesu w zachodniej Europie – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield