Omnipack wprowadzi się do Panattoni Park Gorzów

03 lutego 2020

Firma Omnipack wynajęła 6 500 mkw. powierzchni w powstającym Panattoni Park Gorzów. Najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

Omnipack operuje na rynku logistycznym dla e-commerce - świadczy sklepom internetowym kompleksową obsługę w modelu fulfillment. Wynajęta powierzchnia w Panattoni Park Gorzów to trzecia lokalizacja firmy w Polsce.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy współpracować z firmą Omnipack, której spora część klientów działa w branży e-commerce i wdraża wielokanałową strategię sprzedaży. To bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku, na którym Cushman & Wakefield ma już swoją ugruntowaną pozycję, jako rzetelny i merytoryczny doradca – komentuje Damian Kołata, Associate, Senior Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Lokalizacja nowego magazynu Omnipack w Gorzowie Wielkopolskim, nieopodal granicy z Niemcami, zapewni firmie sprawną obsługę klientów z rynków zachodnich. W transakcji najmu doradzali eksperci Cushman & Wakefield - Damian Kołata oraz Paulina Machałowska. Ich rola nie kończyła się na doradztwie tylko w zakresie rozwiązań magazynowych i technicznych, ale również dostępności zasobów ludzkich, konkurencji i elementów operacyjnych oraz komercyjnych.

Powierzchnia magazynowa jest tym elementem naszego biznesu, bez którego nie możemy się dalej rozwijać. Z tego też powodu w tym roku otwieramy dwa nowe magazyny o powierzchni 6,5 tys. mkw. każdy. Przy transakcji dotyczącej lokalizacji gorzowskiej pomagał nam doświadczony w e-commerce zespół Cushman & Wakefield. Ich udział nie ograniczał się jedynie do reprezentowania nas przed developerem, ale również wsparli nas w zakresie analizy dostępności kadry, czy możliwości ekspansji na kluczowych dla nas rynkach – dodaje Rafał Szcześniewski, Founder & COO Omnipack.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Gorzów to już kolejny projekt Panattoni Europe w województwie lubuskim, jednak pierwszy typu multi-tenant w Gorzowie. Park będzie składał się z dwóch budynków o powierzchni ponad 69 000 mkw. Jego budowa obecnie trwa, a oddanie planowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

Realizowany przez nas Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to jedno z ciekawszych miejsc na magazynowej mapie Polski. Inwestycja jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Dzięki temu może służyć klientom zarówno zza Odry, jak i rodzimym przedsiębiorstwom skoncentrowanym na rozwoju biznesu w zachodniej Europie – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Polska Zachodnia z nowym parkiem. Hillwood Słubice gotowe!

Hillwood Polska poinformował o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie parku Hillwood Słubice. Centrum magazynowe oferuje prawie 21 500 mkw. powierzchni.

06 sierpnia 2020
Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM

Magazyn Amazon w Bolesławcu otrzymał certyfikację ekologiczną BREEAM na poziomie "Very good". Inwestycja oceniona została w 10 kategoriach.

15 kwietnia 2020
Park magazynowy przy samej granicy. Rusza budowa Hillwood Słubice

Nowy park logistyczny dewelopera powstanie przy samej granicy. Ruszyła budowa Hillwood Słubice, który oddany zostanie w trzecim kwartale 2020 roku.

16 marca 2020
Cushman & Wakefield