W Panattoni Park Poznań IV powstanie budynek dla DSV Road

10 grudnia 2019

Deweloper buduje kolejną halę w Panattoni Park Poznań IV. Powierzchnia budynku wyniesie 27 000 mkw., z czego DSV zajmie 9 500 mkw. W transakcji pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Licząca ponad 9 500 mkw. powierzchnia dla DSV Road została dostosowana do wymagań najemcy. Część magazynowa wynosi ponad 8 460 mkw., z czego 2 230 mkw. to cross-dock. Część biurowo-socjalna zajmie 1 064 mkw. Operator logistyczny będzie miał do dyspozycji 18 doków i jedną bramę z poziomu zero.

DSV Road rozpocznie swoją działalność w nowej lokalizacji w lutym 2020 roku. 

Nowy obiekt DSV Road został przygotowany z uwzględnieniem wysokich wymagań, które klienci stawiają przed operatorami logistycznymi. Pozwala między innymi na pełną obsługę przesyłek z towarami niebezpiecznymi, a opracowanie zastosowanych tam rozwiązań miało miejsce przy ścisłej współpracy najemcy, dewelopera oraz wsparciu ze strony Cushman & Wakefield - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Jak dodał Maciej Trójnara, Dyrektor Transportu w DSV Road, przenosząc się do nowej lokalizacji w Poznaniu, do magazynu typu cross-dock, firma potwierdza realizację strategi rozwoju produktu drobnicy międzynarodowej oraz krajowej w Polsce.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań IV to inwestycja składająca się docelowo z trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni prawie 87 000 mkw. Do tej pory powstała hala mająca ponad 35 000 mkw. Obecnie w trakcie budowy jest drugi. Łącznie, w lutym 2020 roku, park będzie liczyć będzie już 62 000 mkw.

Centrum dystrybucyjne położone jest w gminie Komorniki pod Poznaniem. Niedaleko znajdują sie dwa węzły autostrady A2 - Komorniki i Poznań Zachód. W sąsiedztwie jest także finalizowana trasa S5, łącząca Poznań z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowy operator logistyczny w Panattoni Park Poznań VII

Do parku Panattoni w Poznaniu wprowadzi się Ekol Poland. Najemca zajmie 23 500 mkw. powierzchni pod operacje logistyczne firmy Regatta.

24 czerwca 2020
SEGRO kupuje grunt w Poznaniu

Deweloper nabył 7-ha działkę, zwiększając tym potencjał rozbudowy SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki do ponad 210 000 mkw. powierzchni.

28 maja 2020
Dwie sortownie dla DPD od Panattoni

Panattoni buduje dla DPD dwie sortownie liczące po 3 600 mkw. każda. Pierwsza powstanie w Poznaniu, a druga w Gdańsku.

24 kwietnia 2020
Cushman & Wakefield