W Panattoni Park Poznań IV powstanie budynek dla DSV Road

10 grudnia 2019

Deweloper buduje kolejną halę w Panattoni Park Poznań IV. Powierzchnia budynku wyniesie 27 000 mkw., z czego DSV zajmie 9 500 mkw. W transakcji pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Licząca ponad 9 500 mkw. powierzchnia dla DSV Road została dostosowana do wymagań najemcy. Część magazynowa wynosi ponad 8 460 mkw., z czego 2 230 mkw. to cross-dock. Część biurowo-socjalna zajmie 1 064 mkw. Operator logistyczny będzie miał do dyspozycji 18 doków i jedną bramę z poziomu zero.

DSV Road rozpocznie swoją działalność w nowej lokalizacji w lutym 2020 roku. 

Nowy obiekt DSV Road został przygotowany z uwzględnieniem wysokich wymagań, które klienci stawiają przed operatorami logistycznymi. Pozwala między innymi na pełną obsługę przesyłek z towarami niebezpiecznymi, a opracowanie zastosowanych tam rozwiązań miało miejsce przy ścisłej współpracy najemcy, dewelopera oraz wsparciu ze strony Cushman & Wakefield - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Jak dodał Maciej Trójnara, Dyrektor Transportu w DSV Road, przenosząc się do nowej lokalizacji w Poznaniu, do magazynu typu cross-dock, firma potwierdza realizację strategi rozwoju produktu drobnicy międzynarodowej oraz krajowej w Polsce.

Magazyny w Poznaniu

Panattoni Park Poznań IV to inwestycja składająca się docelowo z trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni prawie 87 000 mkw. Do tej pory powstała hala mająca ponad 35 000 mkw. Obecnie w trakcie budowy jest drugi. Łącznie, w lutym 2020 roku, park będzie liczyć będzie już 62 000 mkw.

Centrum dystrybucyjne położone jest w gminie Komorniki pod Poznaniem. Niedaleko znajdują sie dwa węzły autostrady A2 - Komorniki i Poznań Zachód. W sąsiedztwie jest także finalizowana trasa S5, łącząca Poznań z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

17 września 2021
Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

10 września 2021
Cushman & Wakefield